požár firmy FERODO

Místo události: Kostelec nad Orlicí

Datum a čas ohlášení: 22.02.2018 - 07:35

Technika na výjezdu:  Tatra CAS 30

Popis události:  Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou, podnikoví hasiči ŠKODA Kvasiny a dále dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí,Vamberka, Častolovic, Doudleb nad Orlicí aTýniště nad Orlicí.

V době příjezdu hasičů již probíhala řízená evakuace asi osmdesáti zaměstnanců firmy, kteří se včas dostali mimo prostory zasažené ohněm a kouřem. Dvě osoby si stěžovaly na nevolnost z nadýchání zplodin hoření a skončily v péči zdravotnické záchranné služby.

Hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár odsávacího systému v jedné z výrobních hal. Plamenný oheň se šířil potrubím, další součásti budovy nebyly přímo zasažené ohněm, ale především kouřem a dalšími zplodinami hoření. Hasiči nasadili celkem pět vodních proudů a zahájili hašení.

Při zásahu byly efektivně využity také dva speciální vodní proudy „Cobra“.

Video:  Jízda CAS na místo-  www.facebook.com/hasicivamberk/videos/1554685774585983/