29.12.2020 14:09

Datum a čas ohlášení: 29.12.2020 08:45

Technika na výjezdu: Man DA 16

Popis události: V ranních hodinách vyjela jednotka na žádost městské policie na pomoc s odstraněním stromu, který spadl částečně na zaparkovaná vozidla v Jiráskově ulici. Strom s kmenem o průměru asi 10 cm hasiči rozřezali a odklidili. Nikdo nebyl zraněn. Na místě jsme spolupracovali s MP Vamberk a PS RK.

Únik nebezpečných látek.

18.12.2020 13:57

Datum a čas ohlášení: 15.12.2020 11:57

Technika na výjezdu: Tatra CAS 30

Popis události: Před polednem vyjela jednotka na ohlášený únik NL do řeky Zdobnice. Na místě provedeno měření vody, kdy nebyla našimi prostředky zjištěna přítomnost nebezpečných látek ve vodě. Proto následoval odběr vzorků. Jednotka z PS RK připravila sorpční hady, které jsme ve spolupráci instalovali pro záchyt tvořící se pěny z propustku. Na místě spolupráce s HZS PS RK, PČR, zástupci životního prostředí, přilehlou firmou a zástupci rybářského spolku.

07.12.2020 13:02

Datum a čas ohlášení: 05.12.2020  01:55

Tchnika na výjezdu: Man DA 16

Popis události: 5.12. před 2 hodinou ranní vyjela jednotka k několika událostem kvůli silnému větru. Odstranili jsme přelomený strom přes komunikaci 1/11 v místní části Letná, kde byla vozovka zcela neprůjezdná. Od této události jsme přejížděli k nahlášenému pádu stromu přes vozovku v ulici Jůnova. Po cestě jsme odstranili 2 menší stromy z toho jeden zavěšený v drátech pouličního osvětlení v ulici Žamberecká. Dále jsme v ulici Jiráskova přijeli k dopravní nehodě osobního vozidla, před které bezprostředně spadli špičky smrků. Řidič vozidla již nedokázal srážce zabránit a tak došlo k jeho poškození. Zasypali jsme vozovku sorbentem kvůli unikajícím provozním kapalinám a provedli rozřezání stromu. Po dobu vyšetřování Policií ČR jsme přejeli k avizovanému stromu v ulici Jůnova, kde byl menší strom přes komunikaci. Po rozřezaní jsme se vrátili k dopravní nehodě, uklidili vozovku a vrátili se zpět na základnu. Apelujeme na občany aby v tomto nevyzpytatelném počasí dbali zdravého rozumu a nepohybovali se pod stromy.

Planý poplach

27.11.2020 10:54

Místo události: Vamberk - Rybna n/Z

Datum a čas ohlášení: 26.11.2020  22:59

Technika na výjezdu: Tatra CAS 30

Popis události: Dne 26.11. před 23 hodinou večerní vyjela jednotka s CAS 30 na ohlášený požár lesa směrem na Rybnou nad Zdobnici. Průzkumem zjištěn menší "ohníček", který jsme uhasili asi 60 litry vody a jednoduchými hasebními prostředky. Spolupracovali jsme s HZS RK a Policií ČR.

25.11.2020 10:37

Místo události: Vamberk - Struha

Datum a čas ohlášení: 22.11.2020  11:47

Technika na výjezdu: Man DA 16