Sběr železného šrotu

13.03.2018 12:49

Datum a čas ohlášení: 13.03.2018 - 12:49

Popis události:

Jednotka vyjela na požár v ulici Janáčkova, Po příjezdu bylo zjištěno že se jedná o planý poplach
Spolupráce s PS RK

-------------------------------------------------------------------------------------P

požár firmy FERODO

22.02.2018 07:35

Místo události: Kostelec nad Orlicí

Datum a čas ohlášení: 22.02.2018 - 07:35

Popis události:

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou, podnikoví hasiči ŠKODA Kvasiny a dále dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí,Vamberka, Častolovic, Doudleb nad Orlicí aTýniště nad Orlicí.

V době příjezdu hasičů již probíhala řízená evakuace asi osmdesáti zaměstnanců firmy, kteří se včas dostali mimo prostory zasažené ohněm a kouřem. Dvě osoby si stěžovaly na nevolnost z nadýchání zplodin hoření a skončily v péči zdravotnické záchranné služby.

Hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár odsávacího systému v jedné z výrobních hal. Plamenný oheň se šířil potrubím, další součásti budovy nebyly přímo zasažené ohněm, ale především kouřem a dalšími zplodinami hoření. Hasiči nasadili celkem pět vodních proudů a zahájili hašení.

Při zásahu byly efektivně využity také dva speciální vodní proudy „Cobra“. Ty jsou určené pro studené řezání tvrdých materiálů (v tomto případě potrubí) za pomoci vodního paprsku a následné hašení vodní mlhou.

Hasiči dostali požár pod kontrolu po desáté hodině dopoledne a následně probíhalo dohašování a rozebírání poškozených částí odsávání.

Podle prvotního odhadu hasičského vyšetřovatele vzniklá škoda překročí částku jednoho milionu korun, uchráněné hodnoty pak budou pravděpodobně v desítkách milionů korun. Příčina požáru je v šetření, jako nejpravděpodobnější se jeví technická závada, případně nedbalost.

FOTO 1        VIDEO

Otevření dveří u domu

19.02.2018 18:09

Místo události: Brna

Datum a čas ohlášení: 19.02.2018 - 18:09

Technika na výjezdu:  Man DA 16

Popis události:

Jednotka vyjela na otevření dveří rodinného domu do obce Brna.
V domě se nacházel senior který upadl a nemohl vstát.Hasiči se do domu dostali zadními dveřmi a seniora předali do péče ZZS RK. Po té se jednotka vrátila na základnu.
Na místě spolupráce s HZS RK
ZZS RK
Policie ČR

FOTO 1

Otevřní bytu

17.02.2018 17:44

Datum a čas ohlášení: 17.01.2018 - 17:44

Technika na výjezdu:  Man DA 16

Popis události:

Naše jednotka společně s jednotkou z PS RK za pomoci hydraulického nářadí byt otevřeli, průzkumem bylo zjištěno že se v bytě nikdo nenachází.
Událost byla předána policii ČR a jednotka se vrátila na základnu.

Požár Vamberk

09.02.2018 16:40

Datum a čas ohlášení: 09.01.2018 - 16:40

Počet hasičů na výjezdu : 6

Popis události:

Jednotka vyjela na ohlášený požár do místní firmy ve Vilímkově ulici . Průzkumem bylo zjištěno provedl HZS -RK  že se jedná o planý poplach údajné spuštění EPS (elektronická požární signalizace).Naše jednotka nezasahovala byla odvolána během jízdy na místo události zpět na základnu společně s JSDH Doudleby nad Orlicí.

Spolupráce : HZS-RK a JSDH Doudleby nad Orlicí.

Nehoda vlaku

01.02.2018 05:18

Místo události: Slatina nad Zdobnicí

Datum a čas ohlášení: 01.02.2018 - 5:18

Popis události:

Jednotka vyjela na nehodu vlaku který narazil do spadlého stromu ve Slatině nad Zdobnicí.
Nehoda se obešla bez zranění,jednotka nezasahovala.

Spadlý strom

18.01.2018 19:43

Místo události: Proruby

Datum a čas ohlášení: 18.01.2018 - 19:43

Popis události:

Jednotka vyjela v 19:43 na spadlý vzrostlý strom do obce Proruby. Za pomocí motorové pily jednotka strom rozřezala a poté se vrátila na základnu.
Spolupráce na místě s HZS RK.

FOTO 1

Silný vítr

29.10.2017 08:38

Místo události: Vamberk, Záměl, Rybná nad Zdobnicí

Datum a čas ohlášení: 29.10.2017 - 08:38

Popis události:

Jednotka zasahovala vlivem silného větru na několika místech.
V Záměli došlo k utrženi větší části střechy na penzionu Orlice. Jednotky provedli částečné rozřezaní střechy a následně zbylou část střechy zabezpečili proti dalším škodám.
Jednotka dále zasahovala ve Vamberku u lékárny kde došlo k odtržení části střechy která hrozila pádem na vozovku. Hasiči střechu zabezpečili a pokračovali do Merklovic kde rozřezali spadlé stromy přes vozovku.
CAS 30 dále pokračovala na hlášeny spadlý strom směr Rybná nad Zdobnicí tato zpráva se nepotvrdila a jednotka se vrátila na základnu.

FOTO 1       FOTO 2

Požár elektro

14.10.2017 13:38

Datum a čas ohlášení: 14.10.2017 - 13:38

Počet hasičů na výjezdu : 8

Popis události:

Naše jednotka byla povolána do obce Záměl na požár trafa na elektrickém sloupu. Požár likvidovala jednotka HZS RK za pomocí hasicího přístroje CO2 (sněhoví) a dále se počkalo na pohotovostní službu energetiků. Událost se obešla bez zranění.

Na místě události : JSDH Záměl , JSDH Vamberk , HZS RK , Policie ČR
Spolupráce : Pohotovostní služba energetiků.

FOTO ZDE

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>